Shperndaje në Facebook.

Itali, vdes e rrahur egërsisht, vajza shqiptare 20 vjeçe, jepet emri

Një vajze shqiptare 20 vjeçe, Angela Mecani, vdiq mbrëmjen e se shtunes, më 10 qershor 2018, në spitalin Santa Croce në Moncalieri pasi ishte flakur nga një makinë në rrugë në jug të Torinos, në zonën e Nichelino.

Ajo ishte shtruar në spital ku mbijetoi vetëm një ditë, pasi gjendja e saj ishte e rëndë. Sipas mjekëve, nuk ishte thjeshtë trauma e rënies për vdekjen e saj: ajo ishte rrahur fillimisht me egërsi, shkruajnë mediat italiane.

Të shtunën në mbrëmje ajo u gjet nga një drejtues makine thuajse pa jetë në asfalt.

Një patrullë e Policisë Rrugore ndërhyri dhe e çoi çështjen tek hetuesit. Tani për tani nuk dihet çfarë ka ndodhur: nëse ajo është eliminuar nga organizata për të cilën punonte apo apo kishte takuar klientin e gabuar.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close