Shperndaje në Facebook.

Hiqni gushën që ju bezdis vetëm me këtë marifet

Depozita yndyrore e nënlëkurës e gjetur nën nofullën e poshtme dhe rreth qafës, bën indet të varin poshtë lekurën e qafës duke krijuar një mjekër të dyfishtë apo gushë.
Mjekra e dyfishtë mund të hiqet nga metoda të shumta natyrore, por këtu, ne do t’ju paraqesim një, duke përfshirë vetëm një përbërës shumë të rëndësishëm: glicerinën!

Përbërësit:
një lugë gjelle glicerinë
½ lugë gjelle kripë
disa pika vaji menteje

Përgatitja:
Së pari, përzieni një lugë gjelle glicerinë, gjysmë lugë gjelle e kripës dhe disa pika vaji menteje. Aplikoni këtë përzierje direkt në zonën e mjekrës si një maskë duke përdorur tampon pambuku. Lëre këtë maskë në mjekër për gjysmë ore në mënyrë që të gjitha lëndët ushqyese të mund të absorbohen siç duhet. Glicerina ju ndihmon të ruani lagështinë e lëkurës tuaj dhe kripa redukton mbajtjen e ujit. Lani zonën me ujë të freskët pas gjysmë ore. Ju duhet ta aplikoni këtë maskë 3 – 5 herë në ditë në mënyrë që të merrni rezultate pozitive.
Rezultatet e para do të shfaqen pas disa trajtimeve! Do të habiteni sesi gusha juaj do të zhduket!

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close