Shperndaje në Facebook.

Emocionuese: Krasniqi nuk iu përmbahet lotëve pas fitores ndaj boksierit rus

Haxhi Krasniqi është shpallur kampion i Evropës (EBU) në boks në kategorinë super të mesme pas një paraqitje të shkëlqyer ndaj boksierit rus, Stanyslav Kashtanov, të cilin e mposhti pas vendimit të gjyqtarëve në ringun e WeeArena.

Meçi mes Haxhi Krasniqit dhe Kashtanov, zgjati 12 raunde, ku me pikë të gjyqtarëve, boksieri nga Kosova mori fitoren.

S’e sa i rëndësishëm ishte ky meç, e tregon edhe momenti i fitores, kur Krasniqi nuk mund të përmbahet nga lotët.

Vërtetë emocionuese.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close