Shperndaje në Facebook.

Drekë për 15 minuta RECETA

300 gr mish i bardhe pule

150 gr kërpudha

100 gr karrota

3 speca (te kuq,te gjelber,te verdhe)

2 kungulleshka

kripë

piper i zi

piper i kuq

magdanoz

vaj ulliri

salcë domtesh

Hapat
1
Ne nje ene te thelle qesim vajin,mishin e prere en copeza te vogla dhe fergojme per 5-8 minuta.

2
Pastaj shtojme karroten e grire,kerpudhat e grira ne fleteza, dhe vazhdojme me fergimin edhe per 5 minuta.

3
Ne fund shtojem kungulleshkat e grira ne copeza te vogla,dhe specat e grira ne copeza.

4
Ziejme keshtu edhe per 10 minuta dhe pastaj shtojme salcen e domates dhe melmesat sipas shijes.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close