Shendetesi


Kjo kërpudhë e zhdukë kancerin

Kërpudha e cila në latinisht quhet “Inonotus obliquus” është një kërpudhë parazitare në mështekën e cila ngjan me një lëvore të djegur. Në fakt, kjo kërpudhë është kancer i mështeknës, por paraqet ilaçe kundër kancerit…Këto katër ushqime ulin nivelin e kolesterolit

  Ushqimet me bazë bimore njihen për dobitë që sjellin për shëndetin e zemrës mirëpo këto ushqime janë shumë dobiprurëse edhe për ata që përballen me kolesterol. Ushqimet që përmbajnë proteina soje janë veçanërisht të…


Çfarë vitaminash përmban karrota?

Karotat janë të pasura me beta karotën, vitamina A,B,C,K dhe E. Së bashku me kosin në një smoothie janë të pazëvendësueshme për t’u mbushur plot energji, pikërisht me konsumimin e tyre.Ka shumë pak përbërës dhe…By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close