LajmeKërcënohet gjyqtarja që dënoi Nikolla Gruevskin

Dobrilla Kacarska, gjykatësja e cila e dënoi ish-kryeministrin Nikolla Gruevski me dy vite burg, është vënë në mbrotje 24 orëshe policore. E gjithë kjo ndodh për shkak të kërcënimeve për jetë që ajo ka marrë,…
Komuna e Prishtinës paguan gabimisht 1.5 milion euro

  Komuna e Prishtinës ka paguar gabimisht një shumë prej rreth 1.5 milionë eurosh të faturuara për mallra e shërbime. Kështu së paku thotë asambleistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës,…
Plagosje me armë zjarri në Belsh. Detajet

  Pas një konflikti me armë zjarri në qytetin e Belshit ka mbetur i plagosur një person., i cili është dërguar menjëherë në spital. Burimet bëjnë me dije se i plagosur ka mbetur Adriatik kasa….


Serbia e e bindur se po krijohet ‘Shqipëria e Madhe’

Ministri serb i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit, Rasim Ljajiq i është ankuar sot ambasadorit të Francës në Serbi, Frederik Mondolin bashkimi doganor mes Shqipërisë dhe Kosovës është akt i njëanshëm politik. Sipas tij ku akt…


By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close